איך מזמינים עוגת חתונה

עונת החתונות בפתח ואלה השאלות שכל כלה חייבת לשאול את מעצב העוגות בעת הזמנת העוגה.

1.  מהו גודל עוגת החתונה שכדאי להזמין?
ההחלטה על גודל העוגה תלויה במספר המוזמנים לחתונה. עדכנו את מעצב העוגות שלכם לגבי מספר המוזמנים והוא ימליץ לכם על גודל העוגה המתאים. לדוגמא: עוגת חתונה בת שלוש קומות בקוטר 30 ס"מ, 25 ס"מ ו-15 ס"מ תספיק ל-130 מנות. לעיתים מזמינים עוגה לרושם בלבד ואין כוונה לאכול את כל העוגה מאחר ויש קינוחים נוספים באירוע. במקרה כזה מספר המוזמנים אינו משחק תפקיד וההחלטה על גודל העוגה תלויה בטעמכם האישי ועיצוב האירוע בלבד.

2. האם ניתן להזמין טעמים שונים לעוגה?
בידקו עם מעצב העוגות איזה טעמים של העוגות והמילויים יש לו להציע. ניתן להזמין טעם שונה לכל קומה. רצוי שהעוגה הכבדה והעשירה ביותר תהיה הקומה התחתונה כדי לתת יציבות לכל המבנה.

3. האם כל העוגה חייבת להיות אכילה?
אם תרצו להרשים את האורחים עם עוגה גדולה וגבוהה במיוחד, אך אין לכם צורך בכל כך הרבה מנות של עוגה, ניתן בהחלט לסכם עם מעצב העוגות שחלק מהקומות יהיו קומות דמה עטופות בבצק סוכר. מבחוץ לא ניתן יהיה להבחין שחלק מהעוגה אינו אכיל. מהלך זה יכול להוזיל את עלות העוגה, אך חשוב להבין שגם אם חלק מהעוגות אינן אכילות כמות העבודה שמושקעת בעיצובן אינה פחותה, על כן ניתן לחסוך רק בעלות החומרים.

4. האם ניתן לטעום את העוגה לפני שמזמינים?
כדאי מאוד לקבוע פגישת טעימות עם המעצב. הרי מאוד חשוב שהעוגה תהיה לא רק יפה אלא גם טעימה. בדרך כלל ניתן להגיע לטעימות אם קובעים מספיק זמן מראש.

5. האם ניתן להזמין עוגת חתונה מתאימה לאורחים עם אלרגיות למזון?
אם תיידעו את מעצב העוגות שלכם מראש, ייתכן וניתן יהיה להזמין חלק מהעוגה שעונה על הבקשה: לדוגמא עוגה ללא אגוזים, עוגה ללא גלוטן, עוגה טבעונית וכו'.

6. האם עוגת החתונה חייבת להיות מצופה בבצק סוכר?
עוגות חתונה מודרניות לרוב מעוצבות עם בצק סוכר בגלל המראה החלק והמושלם שהוא מקנה לעוגה. אבל לא תמיד מוכרחים להזמין עוגת חתונה מצופה עם בצק סוכר. לאחרונה נכנסו לאופנה עוגות "עירומות" – אלה למעשה שכבות של עוגה עם מילוי קרם ביניהם ללא ציפוי חיצוני כלל או עם ציפוי קרם מינימלי לקבלת מראה כפרי ואותנטי יותר. עוגות כאלה ניתן לקשט עם פרחי סוכר או פרחים חיים. אפשרות נוספת שמדי פעם חוזרת לאופנה היא עוגת חתונה מזולפת עם קצפת. תבדקו עם מעצב העוגות שלכם איזה אופציות יש לו להציע לכם.

7. האם יש למעצב העוגות כשרות?
מאחר ורוב אולמות האירועים בארץ שומרי כשרות, תצטרכו להציג תעודת כשרות לכל דברי המאכל שאתם מביאים מבחוץ. לכן חובה עליכם לברר האם למעצב העוגות שפניתם אליו יש תעודת כשרות ומהי סוג הכשרות. לרוב, תצטרכו להציג את תעודת הכשרות של העסק למשגיח הכשרות של אולם האירועים עוד לפני שהעוגה תגיע לאולם ובוודאי תצטרכו להציגה ביום אספקת העוגה לאולם.

8. כמה זמן מראש כדאי להזמין עוגת חתונה?
בכל עוגה מעוצבת ובעוגת חתונה בפרט מושקעות הרבה שעות עבודה. חוץ מאפיה, מילויים וציפויים שנעשים בסמוך לאירוע, בדרך כלל נדרשת עבודה רבה על פיסול פרחים. כדי ליצור פרח אחד, המעצב מפסל כל עלה בנפרד, מייבש, צובע ורק בסוף מרכיב לפרח מוכן. לעוגות גדולות עם מפלי פרחים לעיתים נדרשים חודשים של עבודת פיסול פרחים. לכן, כדי להיות בטוחים שבחתונה שלכם תהיה עוגה מרהיבה ומפוארת, כדאי להזמין אותה כמה חודשים מראש. כמובן שאם אתם מתכננים עוגה לא גדולה עם מעט פרטים מפוסלים תוכלו להזמינה גם כמה שבועות לפני החתונה על בסיס מקום פנוי ביומן המעצב.

9. מתי מספקים את העוגה לאולם אירועים?
בדרך כלל מספקים את העוגה בבוקר האירוע. וודאו שמעצב העוגות שלכם יצור קשר עם מנהל האירוע כדי לתאם את שעת אספקת העוגה הכי נוחה למקום.

10. איך ובאיזו צורה העוגה תגיע לאולם אירועים?
אופן וצורת האספקה תלויים בגודל ובעיצוב עוגת החתונה. בדרך כלל העוגה מובאת לאולם האירועים ע"י המעצב עצמו או חברת הובלות מטעמו. עוגת חתונה עד 4 קומות בדרך כלל תסופק בשלמותה. עוגות יותר גבוהות או עוגות בעיצוב מיוחד, יסופקו לאולם בחלקים ויורכבו ע"י המעצב במקום.

11. האם העוגה מגיעה עם מעמד מיוחד לעוגות?
עוגת חתונה תמיד מורכבת על מגש עץ מצופה שהינו חלק בלתי נפרד מהעוגה. נוסף על כך, לרוב מעצבי העוגות יש מעמדים מיוחדים אותם יוכלו להשאיל או להשכיר לאירוע. כדאי לבדוק ולסכם את הנושא מראש עם המעצב.

12. כמה זמן ניתן לשמור על העוגה?
עוגות חתונה שמצופות בבצק סוכר נשמרות טריות כשבוע ימים. יש לשמור את העוגה שלא חתוכה בחדר קריר וממוזג. אחרי שחותכים את העוגה יש לשמור אותה בקירור.

13. באיזה עיצוב כדאי להזמין עוגת חתונה?
עיצוב העוגה קודם כל תלוי בטעמכם האישי. נסו להסביר למעצב את החזון שלכם. האם תרצו עוגה קלאסית לבנה עם פרחים או עוגה מודרנית ונועזת? אולי תרצו עוגה שתואמת את ההזמנה לחתונה או עיצוב האירוע? אולי תרצו שהעוגה תספר את סיפור הזוגיות שלכם? עיצוב העוגה יכול להיות תואם לעונת השנה. האם החתונה מתקיימת בקיץ או בחורף? ספרו למעצב העוגות שלכם מהי עוגת חלומותיכם והוא ינסה לקלוע לטעמכם.

14. מהי עלות של עוגת החתונה.
בעיצוב עוגת חתונה מושקעים הרבה כישרון, מיומנות, המון שעות עבודה וחומרי גלם מעולים. על כן עלותן של עוגות מעוצבות גבוהה יחסית. מחיר העוגה נקבע אינדיבידואלית לכל עוגה בהתאם לגודלה ולמורכבות העיצוב. ככל שיש יותר פרטים מפוסלים בעבודת יד כגון פרחים, דמויות וקישוטים נוספים כך מחיר העוגה יהיה גבוה יותר. כשאתם יוצרים קשר עם מעצב העוגות, הסבירו איזו עוגה הייתם רוצים לקבל מבחינת גודל ועיצוב ובקשו הצעת מחיר. כדאי לבדוק כמה אפשרויות לעיצוב עוגה ולבחור את האופציה האופטימלית עבורכם.

סל קניות
Start typing to see products you are looking for.
דילוג לתוכן